Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Dekanımızın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

 

2022 yılında kurulan üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), Fen-Edebiyat Fakültesinden aktarılan aşağıdaki bölümlerde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, toplumsal katkı çalışmalarına nitelikli öğretim kadrosu ile devam etmektedir.

Arkeoloji

Batı Dilleri ve Edebiyatları

Coğrafya

Doğu Dilleri ve Edebiyatları

Felsefe

Psikoloji

Sanat Tarihi

Sosyoloji

Tarih

Türk Dili ve Edebiyatı

 Fakültemiz sizlere “çift ana dal” ve “yan dal” programları ile disiplinler arası çalışmalar yapmanız, çok yönlü yetişmeniz için fırsat sunmaktadır. Bunun yanı sıra yurtiçi (Farabi)  ve yurt dışı (Mevlana, Erasmus) değişim programlarından yararlanarak farklı ülke ve şehirlerde bilimsel ve kültürel kazanımlar elde etmenizi sağlamaktadır.

Üniversitemiz, mezun olduğunuzda öğrenim sürenizin ve diplomanızın Avrupa’daki üniversitelerde tanınırlığını sağlayan Diploma Eki Etiketine (Diploma Suplement Label) ve AKTS Etiketine (ECTS Label) sahiptir. Ayrıca Üniversitemiz 2022 yılında YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgesini almıştır. Üniversitemiz vizyon ve misyonu doğrultusunda kalite odaklı ve öğrenci merkezli anlayışla; sizleri analitik ve eleştirel düşünce becerileri gelişmiş, ulusal ve uluslararası değerlere saygılı, çalışma alanlarınızda toplumun ve çağın gereklerine cevap verecek uygun akademik donanım ve yetkinliğe sahip bireyler olarak yetiştirmek temel hedefimizdir.  

Akademik gelişimin yanı sıra üniversitemizde öğrenim gördüğünüz süre içerisinde öğrenci topluluklarında aktif rol alarak sosyal ve kültürel gelişiminize de katkı sunacak pek çok fırsata sahip olacaksınız.

Açık kapı yönetim anlayışımızla her an sizlerin yanındayız. Çanakkale Boğazı'nın eşsiz manzarasına sahip Terzioğlu Yerleşkesinde yer alan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin mezunu ve ÇOMÜ ailesinin bir ferdi olmanın haklı gurunu yaşayacaksınız.

Sağlık ve başarı dileklerimle…

 

Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL

ÇOMÜ İTBF Dekan V.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)